WHES24-75WR, Hochiki outdoor siren
Manufacture: Hochiki
Product code: WHES24-75WR
WHES24-75WR, Hochiki outdoor alarm siren using 24VDC and 75CD, resistant to extreme temperatures in the environment, easy installation, low cost, contact 0917.911.114
Zalo
Consulting hotline: 0944934114
Product information
APPLICATIONS The WHE series provides reliable visibility and/or audible alarms for all outdoor needs. Included with the WHE Series is the HGOE outdoor enclosure. The enclosure provides protection weather related conditions and allows necessary full candela output. This highly constructed enclosure meets various installation requirements including preventing moisture entering the enclosure. The WHE series is equipped with a 4" mounting plate which incorporates a sliding feature allowing installation for easy inspection. The product also features a locking mechanism that secures the product to the frame without any screws. The WHE series has a minimum operating current and has a minimum flash rate of 1Hz and can vary up to 2Hz regardless of input voltage.
STANDARD FEATURES
• Nominal voltage 24VDC
• Unit is shipped with WHES24-75 Candela Strobe or WHEC24-75 Horn Candela / Strobe
• Unit Dimensions: HGOE 5.75" Height x 4.75" Width x 4.18" Depth